• شاید شما نیز جزو آن دسته از افرادی باشید که فکر می‌کنند نور آفتاب برای پوست بسیار مفید بوده و هیچ ضرری برای پوست شما ندارد یا این که تصور می‌کنند برای این که بخواهند برنزه شوند می‌توانند بدون رعایت کردن هیچ نکاتی در برابر نور آفتاب قرار بگیرند.
  اما این تصورات کاملا اشتباه بوده و گاهی وجود برخی از لک‌های پوستی ناشی از نور آفتاب می‌ باشد. در این مقاله ما قصد داریم شما را با آسیب های آفتاب و راه‌های جلوگیری از آسیب‌های آن آشنا کنیم.

  ضد آفتاب‌ ها چگونه از شما در برابر اشعه‌های مضر محافظت می‌کنند؟
  ضد آفتاب‌ ها برای این که بتوانند اشعه‌های UVA و UVB را جذب کنند، دارای مواد شیمیایی می‌باشند، برخی از ضد آفتاب‌ها دارای اکسید تتانیوم و اکسید روی می باشند که این مواد موجب می شود تا دو اشعه‌ی UVA و UVB دفع شوند و این نوع ضد آفتاب‌ها معمولا برای افرادی مناسب می‌باشند که مواد شیمیایی حساسیت دارند.
  استفاده از ضد آفتاب این روزها برای همه افراد ضروری بوده زیرا زمانی که پوست با نور آفتاب در تماس باشد دچار سوختگی، قرمزی و تورم می‌شود، این آسیب‌ها به مرور زمان موجب ایجاد چین و چروک بر روی پوست شده و حتی ممکن است موجب شل شدن پوست و سرطان‌های پوستی نیز شود.
  بنابراین به این دلیل است که استفاده از ضد آفتاب برای همه افراد توصیه می شود، نکته‌ی قابل توجه این است که ما تقریبا هشتاد درصد از نور آفتابی که در تمام طول عمر دریافت می‌کنیم برای برهه‌ زمانی زیر هیجده سال می‌باشد، به همین دلیل است که استفاده از ضد آفتاب برای نوجوانان بسیار ضروری می‌باشد.
  ضد آفتاب مناسب پوست
  هر ضد آفتابی برای پوست شما مناسب نیست، شما قبل از خرید ضد آفتاب باید پوست خود را بشناسید و بدانید که پوست شما چرب است یا خشک.
  اگر شما پوستی چرب دارید و پوست شما آکنه میزند، شما باید از ضد آفتاب‌هایی استفاده کنید که فاقد چربی باشند.
  اما اگر پوست شما خشک است باید از ضد آفتابی استفاده کنید که دارای مرطوب کننده باشد، همچنین برای کودکان خود باید ضد آفتاب های مخصوص کودکان را خریداری کنید.
  تمدید به موقع ضد آفتاب
  بر اساس تحقیقاتی که متخصصان انجام داده اند، استفاده از ضد آفتاب یک بار در روز کافی نیست و شما باید در طول روز چندین بار تمدید به موقع را انجام دهید تا پوست شما دچار آسیب نشود.
  اگر شما فراموش کنید که در زمان مناسب ضد آفتاب خود را تمدید کنید قطعا دچار آفتاب سوختگی خواهید شد. مطابق نظریه ای که بنیاد سرطان پوست ارائه داده است بیش از پنج بار آفتاب سوختگی احتمال ابتلا به بیماری ملانوم را افزایش می‌دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا دریافت تخفیف و رزرو نوبت