قطعا هر شخصی دوست داره که پوستی جوان و شاداب داشته باشه
بدون کک و مک.
برای شادابی و جوانی باید غذاهای پروتئین ساز مانند کلاژن و الاستین مصرف کرد.
این پروتئین ها چین و چروک را از بین میبرد و از افتادگی پوست پیش گیری میکند.

با سیر پوستتان را بوتاکس کنید:
سیر درست مانند آمپول بوتاکس عمل میکند با این تفاوت که طبیعی است.کلاژن نوعی پروتئین پوست است که ساختار پوست را حفظ میکند اما با بالا رفتن سن این پروتئین از بین می رود و چین و چروک روی پوست ظاهر می شود.
نبود کلاژن پوست رو شل و نازک و افتاده میکن. علاوه بر روند پیری عوامل دیگری که به پوست آسیب می رساند مثل: تابش خورشید.استعمال دخانیات.استرس. آلوذگی هوا و ….
برای داشتن پوست جوان علاوه بر کرم باید از مواد غذایی مناسب هم استفاده کرد.

1.فلفل تند:
غنی از ویتامین است و روند شکل گیری کلاژن را در پوست تحریک میکند.
همچنین غنی از ویتامین های متعدد و مواد معدنی است. از انجا که در زمان پخت خاصیت خود را از دست می دهد فلفل را به سالادتان اضافه کنید.

2.توت ها:
انواع توت از جمله توت فرنگی و تمشک و توت سیاه با مقابله با رادیکالهای آزاد که به پوست آسیب می رسانند باعث جوان ماندن و شادابی پوست می شود. علاوه بر آن در ایجادکلاژن در پوست نیز نقش دارد.

3.دانه سویا:
غنی از هورمونهای گیاهی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل میکند و به این ترتیب به تولید کلاژن در پوست کمک میکند. با مصرف سویا مواد سمی و آنزیم هایی که باعث پیری می شود از پوست دفع می شوند.

4.سیر:
غنی از سولفوراست که به تولید کلاژن در پوست کمک میکند. سیر حاوی ماده کلان ساز دیگری نیز به نام اسید لیپوئیک و تورین است که به بدن در ترمیم کلاژن آسیب دیده کمک میکند.

5.لوبیا:
در تولید اسید هیالورونیک در بدن کمک می کند. اسید هیالورونیک از بروز چین و چروک در صورت و علایم پیری در قسمتهای دیگربدن پیشگیری میکند.برای حفظ شادابی پوست باید لوبیا مصرف کنید.

6.سبزی های قرمز رنگ:
چغندر قرمز.فلفل قرمز.گوجه فرنگی و …. غنی از آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است. این مواد غذایی تمامی مواد سمی را از پوست دفع میکندو به این ترتیب باعث تولید کلاژن می شود.همچنین این سبزی ها از پوست در برابر
آسیب نور آفتاب نیز محافظت میکند.

7.ماهی سالمون:
این ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا-3 است که به بدن در تولید کلاژن و الاستین کمک میکند. این دو ماده با بالا رفتن سن باعث سفت شدن و جوانسازی پوست می شود. مصرف هفته ای یکبار ماهی قزل آلا .ماهی تن و سالمون به حفظ شادابی پوست کمک میکند.

8.طالبی:
میوه ای غنی از ویتامین A.
که با ایجاد کلاژن باعث شادابی و طراوت پوست می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا دریافت تخفیف و رزرو نوبت