مرکز میکرونیدلینگ در غرب تهران

بهترین مرکز میکرونیدلینگ در غرب تهران

 میکرونیدلینگ یکی از جدیدترین روش های مدرن برای رفع جای آکنه و جوش است. این یک روش غیرتهاجمی است و می تواند موجب درخشندگی و شفافیت پوست شما شود.

این تکنیک می تواند به شکل های مختلف انجام گیرد و در نهایت می تواند تاثیر زیادی روی سلامت پوست شما داشته باشد.

میکرونیدلینگ

مزایای میکرونیدلینگ

 1. موجب رشد ابرو و مو می شود
 2. از بین بردن لکه های پوستی
 3. جوانسازی پوست
 4. رفع جای بخیه
 5. از بین بردن چین و چروک های صورت
 6. رفع تیرگی بخش های مختلف بدن
 7. رفع لکه های پوستی
 8. سفت شدن پوست نواحی استفاده شده

میکرونیدلینگ پوست سر و میکرونیدلینگ برای جای جوش و آکنه و لکه های پوستی موضوعاتی هستند که این روزها به وفور نام آن ها را می شنویم. همانطور که بیان شد این یک روش غیرتهاجمی است که می تواند تاثیر زیادی در سلامت پوست داشته باشد. در این روش سوزن های نازک و ظریفی بر روی پوست زخم ایجاد می کنند تا در نهایت کلاژن سازی صورت بگیرد.

امروزه این روش مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و برای رفع نواقص پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به محبوبیت بالای این روش و انجام آن توسط افراد مختلف، توصیه می شود این کار را نزد یک پزشک متخصص و باتجربه انجام دهید.

اگر قصد انجام میکرونیدلینگ را دارید، قطعا بهترین مرکز میکرونیدلینگ در دریاچه چیتگر، سرزمین زیبایی ستاره است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکرونیدلینگ و اینکه آیا این روش برای شما مناسب است، با ما همراه باشید.

همین امروز برای گرفتن وقت

میکرونیدلینگ

خود فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

میکرونیدلینگ چیست؟

همان طور که در ابتدا به صورت خلاصه اشاره کردیم میکرونیدلینگ یک روش غیر تهاجمی است که می تواند موجب کلاژن سازی شده و پوست را بهبود بخشد. در این روش تعداد زیادی سوزن بر روی یک دستگاه غلطکی قرار گرفته اند. این سوزن های ریز بر روی پوست سوراخ هایی را ایجاد می کنند. بدین ترتیب یک آسیب جزئی روی پوست ایجاد می شود و در نهایت کلاژن سازی افزایش می یابد.

به عبارت ساده تر، زمانی که سوزن ها پوست سر را زخم می کنند، پوست تلاش می کند تا بخش های زخم شده را ترمیم کند و شروع به کلاژن سازی خواهد کرد. در نهایت این کلاژن سازی بهبود سلامت پوست را به همراه خواهد داشت.

نحوه انجام انواع میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ مو و صورت به یک شکل انجام می شود، بدین ترتیب ما در این بخش تنها به نحوه انجام میکرونیدلینگ صورت می پردازیم. برای انجام میکرونیدلینگ برای منافذ باز پوست، جای جوش و دیگر مشکلات پوستی لازم است ابتدا صورت خود را به خوبی تمیز نمایید. دستگاه باید بر روی ناحیه مورد نظر قرار گرفته و 4 تا 10 بار میکرونیدلینگ انجام شود. دقت داشته باشید که فشار دستگاه باید متوسط باشد.

همچنین بهتر است این فشار یکنواخت به مدت 2 تا 4 دقیقه ادامه داشته باشد. حرکت غلطک باید به صورت افقی، عمودی و مورب باشد تا نتیجه بهتری حاصل شود. برخی از پزشکان قبل از انجام این روش پوست را با سرم های دارای هیالورونیک اسید مرطوب می کنند. این کار موجب شده تا پوست آبرسانی شود.

با توجه به این که میکرونیدلینگ آسیب های جزئی به پوست وارد می کند، در صورتی که پوست حساسی دارید، بهتر است از متخصص خود بخواهید تا قبل از انجام این کار از بی حسی موضعی استفاده کند. شیوه انجام این تکنیک اهمیت بالایی دارد و دستگاه باید به گونه ای روی پوست قرار گیرد که کلاژن سازی در تمامی بخش های پوست انجام شود، بنابراین توصیه می شود برای انجام این کار یک پزشک متخصص و مجرب را انتخاب نماید.

انواع میکرونیدلینگ

یکی از مهم ترین مزیت هایی که می توان برای روش میکرونیدلینگ بیان کرد این است که می توان این روش را با دیگر روش های زیباسازی و جوانسازی ترکیب نمود. در این صورت می توانید نتیجه بهتری دریافت نمایید. انواع میکرونیدلینگ را می توان از جنبه های مختلف دسته بندی کرد.

همانطور که گفته شد روش انجام تمامی مدل های میکرونیدلینگ یکسان است، اما در هر روش میزان فرورفتگی سوزن در پوست متفاوت خواهد بود. اگر بخواهیم انواع میکرونیدلینگ را بر اساس روش انجام دسته بندی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

میکرونیدلینگ سطحی

یکی از انواع میکرونیدلینگ هایی که برای صورت انجام می شود، نوع سطحی است. این روش معمولا برای آسیب های سطحی استفاده می شود. در نمونه سطحی قطر سوزن ها تقریبا 1 میلی متر تعیین شده است. بهتر است بدانید آسیب های ایجاد شده توسط سوزن ها هیچ خطری برای پوست به همراه نداشته و زخم های جدی ایجاد نمی کنند. حرکت سوزن ها بر روی پوست باعث شده تا فاکتورهای رشد آزاد شوند و در نهایت پوست سالم بماند. این میکرونیدلینگ برای لک صورت، جای جوش، منافذ باز و دیگر مشکلات پوستی مناسب است.

میکرونیدلینگ عمقی

یکی دیگر از انواع میکرونیدلینگ، نوع عمقی آن است. از این نوع زمانی استفاده می شود که لایه های عمقی پوست آسیب دیده باشند و از این طریق لایه های زیرین را بهبود می بخشند. در روش عمقی همانگونه که از نامش مشخص است سوزن ها در عمق بیشتری فرو خواهند رفت. میکرونیدلینگ عمقی سوزن ها تا حداکثر 3 میلی متر به درون پوست فرو رفته و در لایه های زیرین لایه های رشد را فعال می کند.

از این روش معمولا برای درمان و رفع جای اسکار، زخم ها و غیره استفاده می کنند. با توجه به نفوذ سوزن ها به لایه های زیرین پوست، این لایه های تحریک می شوند و با بیرون آمدن سوزن ها در محل زخم خون جمع می شود. از آن جایی که خون دارای فاکتورهای رشد و مفید است، باید اجازه دهید این خون بر روی پوست باقی بماند.

میکرونیدلینگ با پی آر پی

همانگونه که در بخش قبل بیان کردیم میکرونیدلینگ را می توان با روش های دیگر ترکیب کرد و در نهایت نتیجه بهتری دریافت نمود. پی آر پی یا پلاسمای غنی از پلاکت یکی دیگر از روش هایی است که می تواند تاثیر زیادی روی سلامت پوست داشته باشد. ترکیب کردن میکرونیدلینگ با پی آر پی  می تواند یک روش درمانی ایده آل برای رفع مشکلات پوستی باشد.

در این روش پزشک از فرد خون می گیرد و خون گرفته شده را درون دستگاه خاصی قرار می دهد. در این دستگاه که سانتریفیوژ نام دارد، فاکتورهای رشد از دیگر بخش های خون جدا شده و در نهایت با استفاده میکرونیدلینگ برای منافذ باز پوست، جای جوش و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

فواید میکرونیدلینگ

فواید میکرونیدلینگ از جنبه های مختلف قابل بررسی است. البته باید بدانید که این فواید زمانی به دست می آید که شما مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ را به خوبی انجام دهید. اصلی ترین مزیت میکرونیدلینگ این است که موجب افزایش کلاژن سازی پوست می شود. با افزایش کلاژن سازی، انعطاف پذیری پوست نیز بیشتر می شود.

همچنین با کلاژن سازی چین و چروک های پوست به مرور زمان از بین خواهند رفت و شما پوستی جوان و شاداب خواهید داشت. از دیگر فواید میکرونیدلینگ می توان به کم عارضه بودن آن اشاره کرد، چرا که سوزن های استفاده شده در میکرونیدلینگ بسیار نازک و ظریف هستند. همچنین این تکنیک می تواند موجب افزایش بیشتر روغن های پوستی و محصولات مراقبت از پوست شود.

سوالات متداول میکرونیدلینگ

 • میکرونیدلینگ می تواند به بهبود ظاهر خطوط ریز، چین و چروک، جای زخم و لکه های پوستی کمک کند.
 • می تواند به سفت شدن و ضخیم شدن پوست کمک کند.
 • می تواند به بهبود جذب محصولات مراقبت از پوست کمک کند.
 • می تواند منافذ پوست را کوچکتر کند.
 • می تواند به کاهش جای جوش کمک کند.

میکرونیدلینگ برای افراد در هر سنی که به دنبال بهبود ظاهر پوست خود هستند مناسب است. این روش به ویژه برای افرادی که از خطوط ریز، چین و چروک، جای زخم، لکه های پوستی، پوست شل و اسکار یا جای جوش رنج می برند مفید است.

میکرونیدلینگ برای افراد مبتلا به آکنه فعال، روزاسه، اگزما یا سایر شرایط پوستی التهابی توصیه نمی شود. همچنین برای زنان باردار یا شیرده و افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند توصیه نمی شود.

بعد از میکرونیدلینگ، پوست شما ممکن است قرمز، متورم و حساس باشد. این عوارض جانبی معمولاً طی چند روز برطرف می شوند. باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید و از ضد آفتاب استفاده کنید.

معمولاً نتایج میکرونیدلینگ چند هفته طول می کشد تا ظاهر شوند. اما ممکن است تا چند ماه به طور کامل نمایان نشوند. برای حفظ نتایج، ممکن است نیاز به انجام چندین بار درمان داشته باشید.

هزینه میکرونیدلینگ بسته به ناحیه مورد نظر پوست و تعداد جلسات مورد نیاز شما متفاوت است.

 

Scroll to Top
اسکرول به بالا دریافت تخفیف و رزرو نوبت