انواع ماساژ صورت

برای بهبود ظاهر کلی پوست، می‌توان از موثرترین تکنیک یعنی ماساژ صورت استفاده کرد. با ماساژ دادن منظم پوست صورت می‌توان از علائم پیری در آن جلوگیری کرد. ماساژ دادن صورت با دستگاه‌های مختلف برای رفع عیوب و با اهداف مختلفی انجام می‌شود که در این مطلب به طور کامل در مورد آن بحث می‌کنیم. 

در این مقاله موضوعات زیر بررسی می‌شود:

انواع ماساژ صورت برای زیباسازی پوست

با تکنیک‌های مختلفی از پوست صورت ماساژ داده شده و فواید بیشماری برای پوست به همراه دارد. ماساژ صورت برای کلاژن سازی، اثرات بسیار زیادی داشته و تمام سلول‌های مرده را از بین می‌برد. در واقع با ماساژ دادن پوست صورت، گردش خون در پوست بهبود پیدا کرده و موجب شفافیت و سلامت آن می‌شود.

• ماساژ صورت برای لاغری

بیشتر بانوان به دنبال صورتی استخوانی و کوچک هستند تا ظاهری ظریف‌تر و چشمانی بزرگتر داشته باشند. از روش‌های متعددی همچون ماساژ لاغری صورت می‌توانید برای کوچک کردن چهره و استخوانی نشان دادن آن استفاده کنید. ماساژ دادن عضلات پوست صورت قبل از خواب، ورزشی برای پوست محسوب می‌شود که به لاغری و استخوانی کردن آن کمک بسیار زیادی می‌کند. 

افراد زیادی از ماساژ صورت برای لاغری استفاده کرده و با انجام تکنیک‌هایی تمام چربی‌های اضافه پوست صورت را از بین می‌برند. طبق تحقیقات انجام شده با انجام منظم ماساژ در پوست صورت، جریان خون در آن بهبود پیدا کرده و موجب جوانسازی آن می‌شود.

ماساژ صورت برای چاقی

• ماساژ صورت برای چاقی

ماساژ دادن اصولی پوست صورت برای چاقی آن نتایج بسیار زیادی داشته و افراد با چهره‌های لاغر، می‌توانند از این روش درمانی برای چاق شدن صورت خود استفاده کنند. 

با ورزش دادن پوست صورت با کمک روغن‌های نارگیل، روغن زیتون و آووکادو، جریان خون در این ناحیه افزایش پیدا کرده و به مرور زمان صورت چاق و گونه ها توپر به نظر می‌رسند. در این روش با ماساژ دادن گونه‌های خود، می‌توانید پوست روشن‌تر و گونه‌های برجسته‌تری داشته باشید. برای انجام این کار به صورت دورانی و کاملاً نرم، گونه‌های خود را ماساژ بدهید. 

• ماساژ صورت برای پاکسازی

در ماساژ صورت برای پاکسازی، ابتدا باید یک پاک کننده مناسب را جهت تمیزی پوست صورت خود انتخاب کنید. در مرحله دوم لازم است آن را بر روی صورت خود به طور کامل بمالید و به آرامی ماساژ دهید. در این مرحله برای پاکسازی بیشتر پوست می‌توانید از یک برس برقی نیز که مخصوص پوست می‌باشد، استفاده کنید. 

ماساژ صورت برای رفع خستگی نیز توسط بسیاری از متخصصین پوست انجام می‌شود. برای این کار مقداری روغن طبیعی همانند روغن زیتون یا دیگر پاک کننده‌های آرایش مورد استفاده قرار گرفته، با کمک آنها روغن بر روی پوست ماساژ داده شده و تمام خستگی‌های آن از بین می‌روند‌. 

• ماساژ صورت برای رفع خط خنده

ماساژ صورت برای رفع خط خنده و سایر چین و چروک پوست فواید بیشماری دارد. ماساژ دادن پوست در واقع نوعی ورزش برای عضلات آن محسوب می‌شود، با این روش اکسیژن رسانی در سطح پوست افزایش پیدا کرده و سبب تغذیه پوست صورت می‌شود. به مرور زمان رنگ پوست روشن‌تر شده و میزان طراوت آن افزایش پیدا می‌کند. 

ماساژ صورت برای جلوگیری از افتادگی پوست، اثرات بسیار زیادی دارد. با ماساژ دادن پوست صورت، عضلات آن سفت باقی مانده و دچار افتادگی یا شلی نمی‌شوند.

ماساژ صورت برای رفع خط خنده

• ماساژ صورت برای رفع چروک

ماساژ دادن پوست صورت برای رفع چروک و تقویت پوست بهترین راه حل ‌است. با انجام این روش درمانی، پیری پوست به تاخیر افتاده و جوان‌تر باقی می‌ماند. اگر می‌خواهید میزان چین و چروک پوست صورت شما کاهش پیدا کند و خاصیت ارتجاعی آن بیشتر شود، گزینه پیشنهادی ماساژ صورت می‌باشد.

با ماساژ دادن پوست صورت، گردش خون در این ناحیه افزایش پیدا کرده و اکسیژن رسانی در سلول‌های پوستی زیادتر از قبل می‌شود. بنابراین میزان کلاژن بیشتری در پوست تولید شده و تمام چین و چروک‌های آن کمتر می‌شود، فرد بعد از مدتی پوست زیباتر و جوان‌تری خواهد داشت. 

• ماساژ صورت برای آرامش

ماساژ دادن پوست صورت برای آرامش و رفع تنش‌های عصبی فرد فوق العاده مفید است. افرادی که به طور منظم عضلات صورت خود را ماساژ می‌دهند، می‌توانند از بیماری‌های مختلف پوستی در امان باشند. همچنین ماساژ دادن پوست صورت به درمان سردرد و میگرن کمک بسیار زیادی می‌کند. 

یک روش درمانی موثر برای از بین بردن اضطراب و استرس فرد، ماساژ دادن صورت او می‌باشد. با ماساژ پوست صورت، مقدار زیادی اندورفین در بدن فرد ترشح شده، در نتیجه میزان استرس او کاهش پیدا کرده و آرامش زیادی پیدا می‌کند. ماساژ دادن پوست صورت با روغن‌های مخصوص، تنش‌های عضلانی پوست صورت را برطرف کرده و موجب حفظ طراوت آن می‌شوند. 

• ماساژ صورت برای زیبایی و جوانی

با استفاده از تکنیک‌هایی با انگشتان دست، به صورت ملایم عضلات پوست صورت ماساژ داده شده و میزان تنش آن را کاهش می‌دهد. با این کار ظاهر پوست نسبت به قبل بهبود پیدا کرده و موجب جوانسازی آن می‌شود. با ماساژ دادن پوست صورت می‌توانید به صورت کاملاً ایمن و بی‌خطر پوستی سفت و جوان داشته باشید. این درمان برای جلوگیری از جوش، سفت کردن پوست، سردرد، شفافیت پوست، روشنایی و کاهش فشار سینوسی فواید زیادی دارد.

ماساژ برای لیفت صورت، به این صورت است که در ابتدا باید یک سرم مخصوص برای پوست صورت خود جهت ماساژ دادن آن انتخاب کنید. سرم را با استفاده از یک دستمال بر روی پوست صورت خود بمالید. 

انتخاب روغن مناسب برای ماساژ صورت و زیبایی

انتخاب بهترین روغن برای ماساژ صورت، سبب می‌شود تا این روش درمانی بیشترین نتایج را در زیبایی پوست داشته باشد. با کمک روغن طبیعی مناسب در ماساژ دادن پوست، می‌توانید صورت خود را مرطوب نگه داشته و مانع ایجاد چین و چروک در آن شوید. از روغن‌هایی که در آنها اسانس یا مواد افزودنی استفاده شده، نباید برای ماساژ دادن پوست استفاده کرد.‌ بهترین روغن‌ها برای ماساژ صورت شامل روغن زیتون، روغن جوجوبا، شی باتر، روغن دانه انگور و روغن بادام هستند. 

از مهمترین ابزار ماساژ صورت، روغن ماساژ می‌باشد که با کمک آن سلامت پوست تا حدود زیادی تامین خواهد شد. یکی از بهترین روغن‌ها برای این روش درمانی، روغن نارگیل با داشتن ویتامین‌های فراوان می‌باشد. این روغن برای پوست خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی داشته و موجب شادابی پوست صورت می‌شود. 

با ماساژ دادن کاملاً صحیح پوست صورت به صورت ماهانه، بعد از مدتی پوست صورت شما به طور کامل لیفت می‌شود. همچنین می‌توانید پف و تیرگی اطراف پوست چشم خود را با این روش درمانی در کمترین زمان ممکن درمان کنید. افراد زیادی امروزه در جهان از ماساژ دادن پوست صورت استفاده کرده و با روغن‌های مخصوص و ویژه پوست خود را به طور کامل تقویت می‌کنند. 

سخن پایانی

اغلب بانوان برای جوانسازی پوست و لیفت کردن آن، اقدام به ماساژ صورت می‌کنند. با استفاده از روغن‌های ماساژ صورت، می‌توان از شلی و افتادگی پوست تا حدود زیادی جلوگیری کرد. ماساژ پوست میزان پف و سیاهی دور چشم را کاهش داده و موجب زیبایی و افزایش شفافیت آن می‌شود. می‌توانید با انتخاب بهترین روغن‌ها پوست صورت خود را ماساژ داده و تمامی مشکلات پوستی آن را برطرف سازید. 

از آنجایی که جوانسازی پوست و زیبایی چهره برای بانوان اهمیت بسیار زیادی دارد و حاضر هستند برای رسیدن به آن هزینه‌های زیادی را بپردازند. ساده‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش برای جوانسازی پوست صورت و رفع تمام چین و چروک‌های آن، ماساژ دادن اصولی آن می‌باشد. اگر به طور منظم پوست صورت خود را ماساژ بدهید، احتیاجی به کرم‌های آبرسان فوق العاده گران قیمت ندارید. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا دریافت تخفیف و رزرو نوبت