فیشیال پوست هر چند وقت یک بار باید انجام شود؟ تعداد جلسات فیشیال

فیشیال پوست، یک روش درمانی موثر و مهم برای  حفظ سلامت و درخشندگی پوست صورت است. مراقبت از پوست با استفاده از فیشیال، سبب بسته شدن منافذ باز پوست می گردد. از طرفی هم در روش درمانی فیشیال، به خاطر ماساژ دادن پوست، کلاژن سازی به خوبی شکل می گیرد؛ که این ویژگی به حفظ جوانی و سلامت پوست کمک زیادی می کند.

در این مقاله موضوعات زیر بررسی می‌شود:

هر چند وقت یکبار فیشیال صورت لازم است؟

باید دانست که فیشیال پوست، دارای مراحلی همچون پاکسازی، لایه برداری و ماساژ همراه است؛ لذا نباید به زیادی از این روش درمانی استفاده کرد. زمانبندی فیشیال ها، بستگی به نوع پوست افراد دارد؛ اما طبق نظر اکثر متخصصین پوست، بهتر است هر 2 ماه یکبار اقدام به فیشیال شود. تشخیص درمان قطعی مشکلات پوستی و تعداد جلسات فشیال، توسط پزشک متخصص تعیین می گردد. تعداد جلسات فیشیال، با توجه به مراحل آن انجام می گیرند.

لازم است بدانید که روش درمانی فیشیال پوست، حتما باید در مراکز درمانی و توسط متخصص انجام بگیرد. البته عقیده بسیاری از افراد هم این است که بهتر است هر سه ماه یکبار فیشیال پوست انجام شود. به هر حال به دلیل این که فیشیال دارای مراحل مختلفی اعم از لایه برداری و پاکسازی عمیق است؛ بنابراین نباید در انجام تعداد مراحل آن زیاده روی شود.

فیشیال بیش از حد و زود هنگام پوست، ممکن است به جای داشتن نتایج خوب و مثبت، اثرات سوء داشته باشد. احتیاط در انجام فیشیال پوست، ضروری است لذا نباید نسبت به این موضوع، سهل انگاری شود

مراحل فیشیال پوست

فیشیال پوست صورت دارای مراحل جداگانه ای است؛ که همه آنها باید به طور دقیق روی پوست اعمال شوند. در ادامه مهمترین مراحل فیشیال را همراه با توضیحات کامل، برای شما شرح می دهیم.

فیشیال پوست

پاکسازی پوست

در این مرحله با استفاده از پد بهداشتی و پاک کننده پوست، تمامی قسمت های صورت را همراه با پوست گردن، پاکسازی می کنیم. این روش باعث از بین بردن هر گونه چربی و آلودگی و پاکسازی باقیمانده مواد آرایشی روی پوست می شود. انجام پاکسازی به ما کمک می کند که در ادامه بتوانیم از مناسب ترین انواع ماسک برای پوست خود استفاده کنیم.

بخار دهی پوست

این مرحله نیز به منظور پاکسازی عمیق تر پوست انجام می شود. زمانی که پوست بخار داده می شود، بافت آن مرطوب و شل خواهد شد. البته این مرحله با تشخیص پزشک انجام می گیرد؛ و اگر پوست شما حساس باشد ممکن است این مرحله برای شما انجام نشود.

لایه برداری پوست

انجام عمل لایه برداری با استفاده از کرم مخصوص و اسکراپ و … بهترین روش برای پاکسازی عمیق پوست می باشد. لایه برداری باعث حذف سلول های مرده پوست می گردد. از طرفی هم با انجام این روش، رنگ پوست افراد به مراتب چند درجه روشن تر خواهد شد. عمل لایه برداری از پوست نیز باید مناسب با نوع پوست انجام گیرد.

فیشیال پوست

تخلیه پوست

اصولا مشکلاتی مانند چربی، جوش و آکنه، باعث می شوند که پوست زیبایی خود را از دست بدهد. حال در یکی از مراحل فیشیال با استفاده از مواد و یا ابزار مخصوص، اقدام به از بین بردن این مشکلات پوستی می کنند. به عبارتی دیگر باید دانست که تخلیه باعث خارج سازی تمامی چربی های اضافه زیر پوست می گردد. پوست دارای تعداد منافذ باز زیادی است که اگر توسط چربی، مسدود شوند، عارضه ای آشنا به نام جوش تشکیل می گردد. در روش تخلیه، منافذ باز پوست هم به خوبی پاکسازی می شوند و از این طریق اکسیژن کافی در اختیار پوست قرار داده می شود.

ماساژ پوست

در این مرحله پوست صورت شما به آرامی ماساژ داده می شود. همانطور که می دانید ماساژ و تحریک پوست، سبب افزایش جریان گردش خون می شود. کلاژن سازی پوست، سبب از بین رفتن چین و چروک پوست می گردد؛ و به عبارت کلی کلاژن سازی باعث جوانسازی و شادابی پوست می شود. درخشندگی و حفظ جوانی پوست از مهمترین ویژگی های ماساژ دادن پوست به شمار می آیند.

فیشیال صورت

آرامش و ریلکسی همراه با زیبایی طبیعی، هدیه سرزمین زیبایی ستاره به شماست.

ماسک و آبرسانی پوست

بعد از انجام سایر مراحل فیشیال پوست، نوبت به انتخاب یک ماسک و آبرسان مناسب می رسد. انتخاب آبرسان و ماسک، باید متناسب با نوع پوست انتخاب شود؛ زیرا تنها در این حالت بهترین نتیجه را از آن خواهیم گرفت. این مرحله باعث تقویت و تغذیه پوست می شود؛ و خشکی پوست در این مرحله به طور کامل از بین می رود.

هر چند وقت یک بار برای لایه برداری مراجعه کنیم؟

پوست صورت دارای انواع مختلفی است؛ این تقسیم بندی شامل پوست خشک و حساس، پوست چرب و مستعد آکنه، پوست مختلط می باشد. حال خوب است بدانید که برای هر یک از انواع پوست، تعداد جلسات لایه برداری فرق می کند. در یک نتیجه گیری مهم باید این گونه بیان داشت که پوست های حساس و خشک، بهتر است هر هفته یکبار لایه برداری شوند. اما برای پوست های چرب، می توان هفته ای دو الی سه بار عمل لایه برداری را انجام داد. لایه برداری از پوست چرب، به کاهش میزان چربی پوست کمک می کند؛ که از این نظر باعث جلوگیری از ایجاد جوش می شود.

 

فیشیال پوست

خوش شانس ترین افراد، کسانی هستند که دارای پوست مختلط هستند. پوست مختلط حد واسط بین پوست خشک و چرب است. افرادی که دارای پوست مختلط هستند می توانند هفته ای دو الی سه مرتبه عمل لایه برداری را انجام دهند. توجه داشته باشید که تعداد مراحل لایه برداری از پوست، که در قسمت فوق بیان شد کاملا عمومی هستند؛

لذا برای مطمئن شدن از این موضوع باید حتما به دستور پزشک عمل کنید. روش های فوق مربوط به لایه برداری سطحی از پوست می باشد؛ ولی اگر شما قصد دارید لایه برداری عمیق انجام دهید باید هر 3 الی 6 ماه یکبار آن را انجام دهید.

فواید انجام فیشیال پوست

باید دانست که فیشیال نه تنها یک روش مراقبتی از پوست است بلکه باید آن را یک روش درمانی هم تلقی کرد. فیشیال کردن پوست، مزایای بسیاری دارد؛ و دقیقا همین فواید سبب شده که امروزه این روش درمانی طرفداران زیادی داشته باشد. به طور مطمئن آگاه شدن از فواید این روش درمانی، افراد بیشتری را ترغیب خواهد کرد که از آن استفاده کنند. در این روش به هیچ عنوان از مواد و یا روش های خطرناک روی پوست استفاده نمی شود؛ که همین موضوع باعث اطمینان بیشتر افراد برای استفاده از آن می شود:


 • اولین مزیت فیشیال این است که توسط پزشک متخصص انجام می گیرد لذا روشی مطمئن و بدون عوارض است. 
• درخشندگی پوست از دیگر مزایای فیشیال محسوب می شود؛ به طور طبیعی همه دوست دارند پوستی صاف و سفید داشته باشند. 
• باعث پاکسازی پوست می شود. زمانی که پوست عاری از هر گونه چربی و مواد آلوده باشد؛ مشکلات پوستی کمتر بروز می کنند. 
• آبرسانی و لطافت پوست از دیگر مزایای فیشیال است. مرطوب ماندن پوست، به طور جدی از وقوع پیری پوست جلوگیری می کند.
• افزایش جریان خون در زیر پوست. که از این نظر هم به طراوت و جوانی پوست کمک زیادی می کند. 
• باعث از بین رفتن جوش های چرکی و جوش های سر سیاه می گردد. 
• چین و چروک و سیاهی و همینطور گودی دور چشم را از بین می برد.
• به لیفت و سفتی پوست صورت کمک قابل توجهی می کند.
 • حفظ سلامت پوست و کمک به بهبود سریع مشکلات پوستی از دیگر فواید فیشیال پوست به شمار می آید.

نتیجه‌گیری

فشیال صورت با تمامی مزایایی که دارد می بایست زیر نظر متخصص انجام شود و تعداد جلسات فیشیال بر اساس عواملی همچون نوع پوست، سن و نوع فیشیال مورد استفاده مشخص شود. بنابرین انجام ۲ بار فیشیال در سال بعنوان حداقل دفعات، چهار بار در سال (فصلی) و فیشیال ماهانه با در نظر داشتن شرایط پوست پیشنهاد می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا دریافت تخفیف و رزرو نوبت